MASKY NA KARNEVAL VYMÝŠĽAJTE SPOLU S DEŤMI

20.01.2015

Kombinujte jednotlivé časti masiek a vytvárajte tak nové

Prípravy na detské karnevaly spolu s deťmi môžu byť omnoho zábavnejšie, keď sa realizujú spoločne s deťmi a popustí sa uzda fantázii. Vtedy prichádzajú nápady, vďaka ktorým môže byť dieťa prestrojené za naozaj originálnu postavičku.

„Pri vymýšľaní karnevalových preoblečení sa kreativite medze nekladú. Okrem celistvých kostýmov sú možnosti, ako ich jednotlivé časti skombinovať a vytvoriť z nich jedinečnú masku, akú na bále nebude mať nikto iný. Skúste dať deťom do rúk farebné pastelky a zadať im úlohu nakresliť ich obľúbenú rozprávkovú postavu trochu netradične. Hrdinom a hrdinkám príbehov môžu napríklad zmeniť farbu vlasov alebo doplniť do zaužívaného výzoru postáv niečo neobyčajné. Aj toto je jedna z ciest, ako rozvinúť deťom predstavivosť a kreativitu,“ povedala Kristína Havasová, spoluzakladateľka e-shopu ZáhradnéHry.sk.

Na trhu sú síce k dispozícii klasické kostýmy princezien, čertov, kráľov a kráľovien, pirátov či zvieratiek, no možno ich oživiť rôznymi doplnkami, akými sú škrabošky, klaunovské nosy, karnevalové okuliare, či farebné parochne. Červený guľatý nos sa zaiste hodí k šašovskému kostýmu, no možno by bol vtipným oživením masky, pri ktorej sa neočakáva, že ním bude doplnená. Pod takýmito kombináciami si možno predstaviť spájanie napríklad kostýmov rozprávkových postáv čarodejníc, čarodejníkov, či smrtiek s klaunovskými nosmi, rôznymi škraboškami alebo zvieracími maskami na tvár.

Viac kostýmov a masiek hľadajte v e-shope www.zahradnehry.sk.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha