YIT Reding bude sídliť vo svojej veži

21.12.2012

Administratívny komplex Reding Tower 2 v Rači skolaudovali v septembri. Ide o nízkoenergetickú budovu, v ktorej sa spoločnosť YIT Reding rozhodla prispôsobiť priestory aj menším nájomcom.  Vyše 40 % z prenajímateľnej plochy sa podarilo prenajať hneď v prvom období po kolaudácii. „Momentálne máme pred podpisom tri zmluvy na 1200 m2. Rokujeme ešte s ďalšími siedmimi potenciálnymi nájomníkmi a v prípade, že všetky dohody dopadnú dobre, môžeme sa pustiť do výstavby ďalšej veže,“ uvádza riaditeľ pre developerské projekty Milan Murcko. Pri väčších plochách potenciálni nájomcovia môžu rátať s nájmom od 9,50€/m2 mesačne.

 

Budova YIT Reding spĺňa najprísnejšie technické parametre, aké sa na Slovensku používajú pri výstavbe administratívnych budov, či už ide o napojenie na verejnú dopravu, modernú výmenu vzduchu v priestoroch vrátane prirodzeného vetrania. V prípade Reding Tower 2 ide podľa Murcka o reprezentačnú štýlovú budovu, v ktorej môže sedieť renomovaná zahraničná spoločnosť. Aj preto YIT Reding využíva priestory vlastného projektu.

 

Hoci sa YIT Reding v poslednom období a tiež do budúcna špecializuje najmä na rezidenčný development, fínsko-slovenský developer pripravuje špeciálny projekt aj pre menšie a stredne veľké firmy, ktorým chce ponúknuť službu optimalizácie kancelárskych plôch.

 

Reding Tower 2 ponúka na prenájom kancelárske priestory štandardu A v atraktívnej bratislavskej lokalite s výhľadom na vinice Malých Karpát. Projekt je situovaný na začiatku mestskej časti Rača iba 8 minút od centra mesta. Poloha komplexu na Račianskej ulici, ktorá je jednou z najvýznamnejších komunikácií hlavného mesta, umožňuje optimálne napojenie na mestskú a štátnu dopravnú sieť, ako aj na trasy MHD. Prepája Raču priamo s centrom Bratislavy a ponúka aj bezproblémové napojenie na diaľnicu D1 medzi Bratislavou a Žilinou, ako aj na medzinárodné letisko M. R. Štefánika. Veľkou devízou sú aj veľkorysé parkovacie možnosti pre automobily či alternatívne druhy dopravy. V spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia totiž developer v súčasnosti rieši vybudovanie interiérových (krytých) a exteriérových stojanov na uzamknutie bicyklov. Interiérové budú slúžiť predovšetkým pre užívateľov budovy, pričom exteriérové budú slúžiť pre návštevy.

 

Fínsko-slovenský developer YIT Reding pri stavbe kancelárskeho komplexu v Rači používal technologické zariadenia, ktorých cieľom je maximalizovať úspory energií a znižovať výšku prevádzkových nákladov. Kolaudačné konanie prebehlo podľa plánu v lete, a tak sa noví nájomcovia môžu sťahovať do priestorov už v tomto období. Vykurovanie komplexu Reding Tower 2 je hodnotené kategóriou B, teplovodná kombinovaná vykurovacia sústava spája konvenčné, teplovzdušné a sálavé vykurovanie. Nútené vetranie a klimatizácia spadajú aj do B hodnotenia, kancelársky komplex je vybavený centrálnym ventilačným systémom s rekuperáciou tepla.  Administratívny priestor je priamo osvetlený a vetraný, iba v malej časti miestností je osvetlenie riešené ako umelé osvetlenie výhradne svietidlami. Z hľadiska osvetlenia a celkovej dodanej energie sa stavba zaraďuje do kategórie B zákonom stanoveného hodnotenia. Celková dodaná energia predstavuje spolu 100 kWh/ (m2.a).

 

Komplex dopĺňa už fungujúce administratívne centrum, v ktorom našli miesto úspešné súkromné spoločnosti aj štátne inštitúcie. Centrum dokázalo splniť ich požiadavky na kancelárske priestory na vysokej úrovni, bezproblémovú dostupnosť pre klientov aj zamestnancov a vysokú kvalitu služieb za rozumnú cenu.

 

Reding Tower 2 garantuje nájomníkom vyso­kú kvalitu služieb a štandardu priestorov, akú môžu nájsť v budo­vách v centre mesta. Stravovanie zamestnancov je zabezpeče­né reštauračnými priestormi, ako aj samoobslužnou jedálňou s pestrou ponukou jedál. Samozrejmosťou sú maloobchodné prevádzky, doplnkové služby, trafika a bankomaty, ktoré budú situované na prízemí budovy.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha