Panoramu City "oblečie" Schüco

26.08.2014

Extrémne nároky na fasádu

 

Zaujímavosťou projektu je prvé použitie elementovej fasády rezidenčnej stavby na Slovensku a extrémne požiadavky na jej odolnosť, fyzikálne vlastnosti a kvalitu prevedenia. Aby boli vysoké nároky investora na obvodový plášť splnené, všetky elementy boli skúšané v technologickom centre Schüco v nemeckom Bielefielde.

 

„Tento projekt je pre nás špecifický najmä z hľadiska nárokov na odolnosť fasádnych konštrukcií. Keďže sa špecializujeme na individuálne riešenia plášťov budov, navrhli sme systémy zohľadňujúce nároky investora na pevnosť konštrukcií a dizajnovú flexibilitu,“ uviedol  Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco International KG na Slovensku.

 

Na konštrukciu plášťa obytných veží sa použije viac ako 36 000 m2 fasádnych elementov na báze kompletne otestovaného systému elementovej fasády Schüco USC 65. Vďaka flexibilite všetkých komponentov umožňuje toto riešenie realizáciu individuálnych požiadaviek architektonického projektu stavby. Dôležitou vlastnosťou hliníkových systémov z hľadiska dizajnu sú aj úzke pohľadové šírky. Napríklad, použité okenné systémy AWS 75 BS.HI dosahujú pohľadovú šírku 89 mm. Tieto okenné konštrukcie sa taktiež vyznačujú veľmi dobrou tepelnou izoláciou (Uf - 1,8 W/m²K) pri stavebnej hĺbke 75 mm. Vhodná kombinácia úzkej pohľadovej šírky a výhodných tepelnoizolačných vlastností je prednosťou aj fasádneho systému Schüco  FW 50+ HI. Ten umožňuje realizovať rastre s veľkou šírkou a stavebnou výškou pomocou zasklievacích líšt až do 6 kN.

 

Všetky spomenuté systémy použité vo fasádnom riešení Panorama City sa vyznačujú okrem vysokej konštrukčnej a materiálovej odolnosti aj výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Energetická efektívnosť stavby sa odrazí aj v nižších prevádzkových nákladoch, čo ocenia najmä majitelia nových bytov.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha