Montážny systém Schüco MSE 210 Aero 2.0 pre energetické využitie plochých striech

24.09.2013

Majitelia skladových hál, logistických centier a priemyselných budov môžu prostredníctvom montážneho systému Schüco MSE 210 Aero 2.0 dosiahnuť významné energetické úspory. Ľahký a aerodynamický montážny systém fotovoltaických modulov firmy Schüco možno skvele využiť na ploché strechy s nízkou rezervou zaťaženia. Zostava je mimoriadne variabilná a vďaka prefabrikácii dielov umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž.

Montážny systém Schüco MSE 210 Aero 2.0 je vybavený vodiacimi záveternými plechmi, ktoré sú na zadnej strane fotovoltaických modulov upevnené tak, aby zaistili optimálnu aerodynamiku celej zostavy. Vďaka takto vylepšenej aerodynamike možno u systémov vynechať hmotnostné zaťaženie uprostred strechy, čo pre väčšinu veľkých priemyslových striech predstavuje významný benefit, spočívajúci v možnosti ich energetického využitia.

 Produkciu elektrickej energie a zásobovanie budov vlastnými zdrojmi tak môže zaistiť aj rozmerné strešné plochy s minimálnou rezervou zaťaženia. Systém je kompatibilný s fotovoltaickými modulmi Schüco PS, PG a MS. Tie sa vyznačujú pozitívnou toleranciou výkonu a dlhodobými zárukami garantovanými spoločnosťou Schüco International KG, ktorá je svetovým lídrom v oblasti opláštenia budov a solárnych technológií s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou.

 

Variabilná a jednoduchá inštalácia

 Moduly sa inštalujú v horizontálnom náklone 15°. „Obrovskou výhodou je, že táto zostava je vysoko variabilná,“ vysvetlil vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku Peter Škvaril. „Pri výskyte prekážok na streche totiž možno jednotlivé rady preskupovať tak, aby bola efektívne využitá celá plocha strechy,“ objasnil. Systém umožňuje individuálne nastaviť optimálny uhol zatienenia a skladá sa z niekoľkých prefabrikovaných dielov, ktoré zaručujú jednoduchú a predovšetkým tiež rýchlu montáž. To všetko je možné bez kotvenia a poruchy strešného plášťa. Samozrejmosťou je certifikácia statiky. 

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha