AKO VYUŽIŤ HRY V ŠKOLE

31.03.2014

Výslovnosti pomôže aj hra

Zaujímavá spoločenská hra Raketofix deti nielen zabaví, ale hravou formou podporí rozvoj detskej reči a schopnosti vyjadrovania. Pri tvorbe hry sa na jej vymýšľaní a realizácii podieľali odborníci na logopédiu, a tak zohľadňuje viaceré overené postupy ako zlepšiť detskú výslovnosť. Rovnako ale precvičuje aj hrubú a jemnú motoriku, všeobecnú schopnosť myslieť, koncentráciu, komunikáciu a zmyslové spracovanie dieťaťa. „Hra Raketofix je umiestnená vo vesmírnom prostredí, v ktorom hráči prežívajú dobrodružstvá na špeciálnych planétach ako Mobilix, Animalix a Chaotix. Popri tom plnia zadané úlohy, pričom najšikovnejší získavajú večne žiariace hviezdičky priateľstva,“ vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha

Patríte do exkluzívneho klubu 2 %?

Logické myslenie môžete zdokonaľovať aj u detí v predškolskom veku. Spoločnosť Piatnik ponúka zaujímavú hru Club 2%, ktorá obsahuje 84 úloh plných výziev na preskúšanie logického myslenia hráčov. Úloha vychádza z dávnej hádanky, o ktorej sa hovorí, že ju dokážu vyriešiť len 2 percentá ľudí na svete. Na jednej ulici bývajú rozliční obyvatelia, niektorí z nich vlastnia aj domáce zvieratko. Úlohou je vyriešiť logickú hádanku – kto kde býva? Náročnosť hry môžete neskôr zvyšovať s pribúdajúcim vekom alebo šikovnosťou dieťaťa.

Zábavné čísla

Ak je s deťmi potrebné precvičiť ich matematické schopnosti, žiaci si môžu zahrať hru Rummikub. Ide o pútavú hru s číslami a ich rôznymi kombináciami, pri ktorej sa rozhodne nikto nenudí. Cieľom hry Rummikub je poskladať herné kamene s číslami do postupiek alebo skupín. „Deti s dobrou logikou si hru určite užijú, keďže im dáva možnosť využiť svoju šikovnosť a ukázať ich kombinačné schopnosti. Pri školských výletoch postačí aj verzia Rummikub Mini, ktorá je vhodná na cesty,“ dopĺňa Jana Karásková.

Menšie aj staršie deti sa hrám v škole potešia. Často si pri nich ani neuvedomujú, že okrem zábavy sú hry aj časťou vyučovacieho procesu a cibria si nimi svoju šikovnosť a vedomosti. Príjemným spôsobom spájajú školu so zábavou a táto nenásilná forma v nich zbudí záujem o učenie.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha