EPILOVAŤ ALEBO DEPILOVAŤ?

14.05.2014

Epilátory: Ako si vybrať ten správny?

Citlivejšie partie, ako triesla a podpazušie, si vyžadujú aj citlivejší prístup „Niektoré epilátory to majú vyriešené prostredníctvom výmenných nástavcov. Tie sa aplikujú na hlavicu a zúžia tak šírku epilovanej plochy,“ vysvetľuje Martin Gergely, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovensko. Zamerajte sa preto na epilátory s nástavcom na tieto oblasti, čo vám ušetrí čas aj financie a to nielen pri kúpe strojčeka. Niektoré prístroje majú v balení aj špeciálnu pílingovú hlavicu, ktorá zaručí ešte hladšiu pokožku bez zbytočných šupiniek.  Veď čím dôkladnejšie oholenie, tým menej oblečenia. Ďalším dôležitým faktorom je počet pinziet. „Priemerné epilátory začínajú na 25 pinzetách,  sú ale aj také so 40. Čím je ich viac, tým skúsenejšia by mala používateľka byť,“ hovorí Martin Gergely. Ak sa bojíte bolesti, zamerajte sa na strojčeky so systémom znižujúcim bolesť alebo také, ktoré majú technológie na napínanie pokožky.

Výsledok: Zvoľte epilátor s viacerými nástavcami a podľa toho, či ste začiatočníčka alebo už pokročilá používateľka, si vyberte počet pinziet.

Depilácia: Voskom alebo cukrom?

Jednou z mnohých možností odstránenia nežiaduceho ochlpenia je depilácia voskom alebo cukrovou pastou. Nie sú to žiadne novinky a ženy ich používali už za čias faraónov. Chĺpky na tele sú dodnes v arabských krajinách považované za znak nečistoty. Od staroveku sa počet salónov poskytujúcich služby rozhodne zvýšil, preto je najmä v prípade vosku jednoduché kedykoľvek absolvovať depiláciu. Na trhu je množstvo produktov, vďaka ktorým si môžete odstrániť ochlpenie v pohodlí domova, čo je niekedy vzhľadom na bolesť veľmi prospešné. Cukrová pasta sa zas okrem iných výhod môže pochváliť 100% prírodnými ingredienciami. Nelepí, ako vosk, takže jej zvyšky vám na pokožke neostanú. „Jeden z hlavných rozdielov spočíva v technike aplikovania,“ vysvetľuje Lenka Červeňová z depilačného štúdia The Silk. „Pri cukrovej paste sa vytrháva v smere rastu, zatiaľ čo pri vosku je to opačne, čo môže chĺpky polámať, a tak dochádza k zapaľovaniu.“ Ďalšou nevýhodou vosku je teplota, na ktorú sa zahrieva, na rozdiel od pasty, ktorá má pri nanášaní telovú teplotu.

Výsledok: Vyskúšajte obe metódy a rozhodnite sa pre tú, ktorá vám viac vyhovuje. Pre dámy s citlivou pokožkou odporúčame cukrovú pastu.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha