AKO SI VYBRAŤ VHODNÚ ČÍTAČKU KNÍH

18.08.2014

Zvážiť by sme mali veľkosť displeja

Pri výbere a kúpe vhodnej čítačky kníh je dôležité zvážiť veľkosť jej obrazovky. Ak napríklad chcete čítačku používať občasne v MHD, pri cestovaní alebo vyplnení voľných chvíľ, stačí zariadenie s menšou, 5 palcovou obrazovkou. No pre pravidelných čitateľov je lepšie zvoliť čítačku s väčším, 6 palcovým displejom,”  tvrdí Martin Gergely, vedúci      obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovakia. Ceny čítačiek e-bookov sa pohybujú od približne 48 eur až po 120 eur. Najpredávanejšou je aktuálne čítačka Kindle, ktorá existuje v dvoch verziách. Buď v sponzorovanej, pri ktorej sa zobrazujú reklamy alebo v nesponzorovanej verzii bez reklám.

Niektoré čítačky umožňujú aj prístup na internet

Pre tých, ktorí hľadajú komplexnejšie riešenia, sú k dispozícii čítačky kníh umožňujúce aj pripojenie na internet. Vďaka Wifi možno nájsť v čítačke aj najaktuálnejšie informácie a správy. Pre takých, ktorí hľadajú zariadenia určené len na čítanie e-bookov,  sú vhodné lacnejšie typy čítačiek bez Wifi pripojenia.

Čítačky kníh šetria nielen oči, ale aj energiu

Väčšina čítačiek kníh je dnes postavená na technológií e-Ink, čo znamená, že napodobňuje vzhľad bežného papiera. Použitie uvedenej technológie šetrí zrak aj energiu, pretože nevyžaruje žiadne svetlo, podobne to funguje aj v prípade čítania klasických kníh vyrobených z bežného papiera. „Technológia e-Ink funguje tak, že displej je v podstate neaktívny, vyžaruje iba odrážané svetlo. Na základe toho šetrí energiu samotného zariadenia, ktorého batéria teda vydrží aj niekoľko týždňov,” vysvetlil Martin Gergely.

Dizajnové vylepšenia čítacích zariadení

Cena, veľkosť, použité technológie, výdrž batérie sú jednoznačne jednými z najdôležitejších vecí, ktoré ovplyvňujú výber čítačky pri jej kúpe. No detailistov iste potešia dizajnové „vychytávky“, ako sú napríklad farebné obaly, ktoré skrášlia každú čítačku e-bookov.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha