Áno práčke so sušičkou

31.08.2015

Jednou a zároveň jedinou možnosťou šetrenia priestoru pri separátnych spotrebičoch je umiestniť ich na seba, čo v často menších priestoroch kúpeľne nemusí byť vždy možné. Spotrebič „dva v jednom“ tento problém vyrieši, pričom si zachováva všetky klasické funkcie. Platí to aj v prípade práčky kombinovanej so sušičkou. „Kombinácia práčky a sušičky v jednom je ideálnym riešením pre malé priestory,“ hovorí Martin Gergély zo spoločnosti OKAY Slovakia.

Nezanedbateľným argumentom pri rozhodovaní sa o kúpe kombinovanej práčky so sušičkou je aj nižšia vstupná investícia. Jeden spotrebič stojí menej ako dva. Z finančného hľadiska sa kúpa kombinovaného spotrebiča oplatí aj dlhodobo, keďže bielizeň po usušení už väčšinou netreba žehliť. Nižšia spotreba energie teda tiež hovorí za práčku so zabudovanou sušičkou.

Sušenie bielizne na čerstvom vzduchu je podľa mnohých gazdín tým najlepším. Negatívnym aspektom sušenia v exteriéri môže byť vplyv znečisteného prostredia na vyvesenú bielizeň. Potvrdzuje to aj odborník z OKAY Slovakia: „Pri voľnom sušení sa na oblečení môžu zachytávať rôzne nečistoty zo vzduchu. Pre alergikov môžu byť počas peľovej sezóny problémom aj peľové zrnká. Z hygienickej stránky sušenie v sušičke rozhodne odporúčame.“

3 praktické pravidlá pri kúpe práčky so sušičkou

  1. Kapacita prania a sušenia nemusí byť rovnaká. Bielizeň počas prania zväčšuje svoj objem. Pri výbere spotrebiča sa preto orientujte podľa kapacity sušičky.
  2. Výber vhodného programu je dôležitý pre dosiahnutie želaného výsledku sušenia. Vyberať treba podľa typu bielizne. Jemné tkaniny si vyžadujú inú starostlivosť ako posteľná bielizeň.
  3. Ako každý iný spotrebič, aj sušička si vyžaduje starostlivosť. Základom je pravidelné čistenie.
Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha