Téma fluórokarbónov zvýšila záujem o novú produktovú kolekciu od Fjällräven

16.09.2015

Pozornosť médií sa aktuálne sústreďuje na tému používania toxických fluórokarbónov v outdoorovom priemysle. Počas viac ako piatich rokov pracovala značka Fjällräven na postupnom odstránení týchto nebezpečných látok. Fjällräven dnes vo svojich produktoch používa len impregnáciu bez obsahu fluórokarbónov. ”Sme radi, že sa táto téma dostala do popredia. Už sme zaznamenali veľký záujem o našu kolekciu Keb Eco-Shell, pri ktorej sa takisto využíva impregnácia bez obsahu fluórokarbónov,” povedal Martin Axelhed, CEO Fjällräven.

 Nedávno zverejnený výskum potvrdil prítomnosť toxických a pre životné prostredie škodlivých fluórokarbónov v odľahlých miestach po celom svete. Tieto látky  sú okrem iného používané na ošetrenie povrchu oblečenia, keďže odpudzujú vodu a nečistoty. Na ťahu je teraz outdoorový priemysel, aby podstúpil “detoxikáciu” a zbavil sa týchto škodlivých látok.

”Sme radi, že sa otázke používania fluórokarbónov venuje viac pozornosti. Vo Fjällräven sme si boli tohto problému vedomí už dlho a aktívne sme pracovali na odstránení týchto látok z našich výrobných metód,” hovorí Martin Axelhed, CEO Fjällräven.

Jarná kolekcia 2015 bola míľnikom v tomto snažení, kedy všetky produkty značky Fjällräven boli ošetrené impregnáciou bez obsahu fluórokarbónov.  Spoločnosť  robí ďalší krok vpred a uvádza Keb Eco-Shell, rad trvácneho a funkčného nepremokavého oblečenia, ktoré bolo vyvinuté s cieľom čo najmenšieho možného dopadu na životné prostredie.

Nové trojvrstvové oblečenie je vyrobené z recyklovaného polyesteru bez obsahu fluórokarbónov. Všetky vrstvy materiálu Eco-Shell sú zo 100 %-ného polyesteru, a tak v budúcnosti ľahko recyklovateľné. Navyše, oblečenie radu Keb Eco Shell je vyrobené postupmi ohľaduplnými ku klíme. Vývoj ”zelenšieho” outdoorového oblečenia pokračuje: na jar 2016 bude rad Eco-Shell rozšírený o oblečenie do dažďa pre ľahší trekking. “Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme pokračovali v trende vývoja materiálov s menším dopadom na životné prostredie a to pri zachovaní ich  funkčnosti a trvácnosti,” dodáva Martin Axelhed. 

Fakty: Keb Eco-Shell je nový rad oblečenia spĺňajúci vysoké nároky na funkčnosť a čo možno najmenší dopad na životné prostredie. Rad pozostáva z dvoch búnd, jedného anoraku a dvoch typov nohavíc. Vyznačujú sa jednoduchým dizajnom so starostlivo vybranými detailami, vďaka ktorému majú nízku hmotnosť. Svojou trvácnosťou sú zároveň vhodné pre trekking v náročnom teréne. Základom novej kolekcie je novovyvinutá trojvrstvová látka Eco-Shell, ktorá je nepremokavá a odolná voči vetru, ale zároveň dobre  odvetráva telesnú vlhkosť. Vonkajšia vrstva je vyrobená z recyklovaného polyesteru a impregnovaná bez použitia fluórokarbónov. Eco-Shell je mierne elastický a vyrobený kompletne z polyesteru, čo v budúcnosti uľahčí jeho recykláciu. Navyše, všetky produkty radu  Keb Eco-Shell sú vyrobené postupmi, pri ktorých je kompenzovaný negatívny dopad  na životné prostredie.

Viac  informácií na www.fjallraven.com/guides/material-guides/keb-eco-shell

 

 

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha