ABISKO LITE - 16 odľahčených a priedušných noviniek na letný treking

12.02.2015

Séria Abisko je vyrobená pre ľahký treking, či už ide o jednodňový výlet do okolia horskej základne alebo treking z chaty do chaty. Prvé oblečenie tejto rady bolo uvedené na jar roku 2014 a vďaka nízkej hmotnosti a dobrej priedušnosti sa rýchlo stalo obľúbeným. Aktuálne Fjällräven rozširuje danú radu o bundy, nohavice, pohodlné trekové sukne, dámske tričká a mnoho ďalšieho.

Bunda Abisko Lite je ľahká, skladná a priedušná, vhodná na jednodňové výlety počas teplých mesiacov. Je vyrobená zo strečovej látky a G-1000 Lite a optimálne kombinuje voľnosť pohybu, ochranu pred vetrom a odolnosť. Bunda má nastaviteľnú kapucňu a dva zipsy na vreckách na hrudi, ktoré sú natoľko veľké, že sa do nich zmestí aj mapa. Vnútorná  strana vreciek je vyrobená zo strečovej látky pre zaistenie väčšieho objemu. Bunda je dostupná v dámskom i pánskom prevedení a skvele dopĺňa krátke a dlhé nohavice Abisko Lite.

Tie sú tiež vyrobené zo strečovej látky, nohavice sú navyše v spodnej časti nôh a na kolenách spevnené materiálom G-1000 Lite, aby boli odolné v náročnom teréne. Dlhé, rovnako ako krátke nohavice, majú na nohách vrecko s vnútorným vrecúškom na mobilný telefón a sú dostupné v dámskom i pánskom prevedení.

Abisko Trekking Skirt kombinuje sukňu a krátke nohavice v jednom. Sukňa je vyrobená z pružného štvorsmerného strečového materiálu, dobre sedí a má ľahko zvonový strih. Krátke nohavice majú vrecko so zipsom a obrátený šev znižujúci riziko odierania. Sukňa je vhodná na svižnú chôdzu či beh, hodí sa tiež na jazdu na bicykli alebo iné letné aktivity.

Medzi novinkami pre ženy sú tiež tričká Abisko Trekking Top W a Abisko Tank Top W. Prvé menované má zabudovanú podprsenku, ktorá dodáva poprsiu podporu v priebehu aktivity. Druhé je voľnejšieho strihu bez rukávov. Obe tričká majú vypasovaný strih a sú vyrobené z ľahkých a pružných materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť od tela.

Ďalšou novinkou je mikina s kapucňou Abisko Fleece Hoodie z príjemného fleecového materiálu a spodné, o niečo tenšie  tričko Abisko Half Zip, so zipsom do polovice tela a mäkkým vnútrom. Pre horúce dni je vhodné pánske tričko Abisko Trail z vlny a tencelu.

Celá séria Abisko bude k dispozícii vo vybraných obchodoch na jar 2015.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha