TRVALO UDRŽATEĽNÁ ZODPOVEDNOSŤ

17.02.2015

Projekt  Fjällräven Way spustený v roku 2013 je sprievodcom, vďaka ktorému je omnoho jednoduchšie zorientovať sa, čo je a čo nie je správne v oblasti výskumu, vývoja, produkcie, transportu, ale aj recyklácie materiálov a produktov vyrábaných spomínanou značkou. Dôraz je kladený na ekologickú  výrobu materiálov evidentnú napríklad pri spracovaní peria a páperia. Down Promise sľubuje etické zaobchádzanie so zvieratami, z ktorých sa materiál získava a zároveň jeho vysokú kvalitu.

Fjällräven Way

Fjällräven Way –  je nástroj cesty k maximálnemu zachovaniu prírodných zdrojov pri činnostiach a aktivitách spojených s výrobnými procesmi a filozofiou či hodnotami súvisiacimi s prístupom k prírode. To všetko sa odzrkadľuje v rôznych sférach pôsobenia značky. Jednou z nich je aj podpora projektov zameraných na ochranu polárnej líšky vo Švédsku.

Okrem toho Fjällräven  v súvislosti s použitím ekologických materiálov šetrných voči životnému prostrediu neustále pracuje na vývoji a inováciách. Nemožno preto nespomenúť využívanie recyklovateľných materiálov bez znižovania štandardov na ich odolnosť a vysokú kvalitu. Napríklad séria odevov Eco-Shell z nepremokavého materiálu je vyrobená z recyklovaného polyesteru, je kompletne recyklovateľná a navyše bez PFC (polyfluórkarbón) impregnácie.

Down Promise

Osobitne si Fjällräven dáva záležať na spracovaní peria, ktoré používa na výrobu produktov z tohto materiálu. Na základe dlhodobých skúseností v oblasti práce s perím značka vytvorila transparentný 100% sledovateľný proces jeho spracovania. Obzvlášť dôležitá je etickosť pri zaobchádzaní s vtákmi, čo sa odráža v zákaze núteného vykrmovania, ale aj vo fakte, že perie je iba vedľajším produktom potravinárskeho priemyslu. “Tak ako máme vo všeobecnosti vysoké nároky na všetky naše produkty, tak nám skutočne záleží na tom, aby bolo naše perie vyrábané eticky. Preto investujeme naozaj veľa energie do poctivého a kontrolovaného procesu výroby,“ povedal Aiko Bode, vedúci kancelárie pre trvalú udržateľnosť Fjällräven a Fenix Outdoor Group a dodal, že vývoj a inovácie predstavujú dlhodobú cestu, ktorá ešte nie je ukončená a vyžaduje si neustále zlepšovanie sa.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha