Kånken No. 2

27.03.2015

Prvý batoh Kånken bol predstavený v roku 1978 ako prevencia pri problémoch s chrbticou u detí školského veku naprieč Švédskom. V priebehu niekoľkých rokov sa batoh stal jedným z najpopulárnejších produktov značky Fjällräven. Najnovšia verzia  Kånkenu  sa vyrába z vysokoodolného materiálu G-1000 HeavyDuty s koženými detailmi.

Dnešný Kånken je v princípe rovnakým produktom, ako jeho prvá verzia, no navyše si možno vybrať z množstva veľkostí a farieb.  Jediné, čo sa doposiaľ nemenilo, je materiál, z ktorého sa batoh vyrába, a to tkanina Vinylon F. Aktuálne však Fjällräven predstavuje novú, špeciálnu verziu výrobku ako súčasť produktovej série Numbers.

Kånken No. 2 je vyrobený z vysokoodolného materiálu G-1000 HeavyDuty, outdoorovej, extra trvácnej a pevnej tkaniny, s rukoväťami a detailmi z kože v prírodnom tóne. Materiál možno ošetriť voskom Greenland Wax pre zabezpečenie extra ochrany pred počasím a opotrebovaním. Vosk zároveň dodá batohu krásny lesk. V porovnaní s klasickou verziou obsahuje novinka podložku na sedenie z materiálu G-1000 HeavyDuty, ktorá je navyše vystužená.

Dizajn batohov je rovnaký ako pri klasických modeloch, teda disponuje veľkým hlavným otvorom, ktorý umožňuje napríklad jednoduché vkladanie a vyberanie dokumentov alebo notebooku. Okrem toho je vybavený dvomi bočnými vreckami a jedným predným vreckom na zips. Podložka na sedenie je umiestnená v zadnej časti batoha, čím mu dodáva pevnú štruktúru. Rovnako tak poskytuje používateľom komfort počas jeho nosenia, keďže vďaka nej obsah batoha netlačí chrbát jeho majiteľov. Flexibilné a nastaviteľné popruhy sú vyrobené z polypropylénu.

Kånken No. 2 je dostupný v predaji od leta 2014. 

 

Príbeh batoha Kånken

Koncom sedemdesiatych rokov poukázali štatistiky na rastúce množstvo problémov s chrbticou u detí školského veku navštevujúcich švédske školy. Experti videli príčinu v jednostrannej záťaži chrbta nosením vtedy obľúbených tašiek na rameno, a predvídali, že bolesť ustúpi, keď sa váha rovnomerne rozloží na obe plecia.

Zakladateľ značky Fjällräven, Åke Nordin, si danú správu prečítal a rozhodol sa problém vyriešiť. Vytvoril dostupný a praktický batoh disponujúci veľkým priestorom určeným na školské knihy a dosky. Batoh dostal meno Kånken a bol odprezentovaný v spolupráci so Švédskou skautskou asociáciou práve v čase, keď sa začínal školský rok 1978. Kånken zožal veľký úspech a v priebehu rokov sa predali už milióny batohov.

V roku 2008 sa Kånken stal prvým batohom na svete, ktorý možno označiť ako šetrný voči životnému prostrediu.

 

Názov: Kånken No. 2

Materiály: G-1000 HeavyDuty: 65% polyester, 35% bavlna.

G-1000 Original: 65% polyester, 35% bavlna.

Objem: 16 litrov

Hmotnosť: 550 gramov

Farby: Tmavošedá, Piesková, Tmavočervená, Staromodrá, Čierna, Námornícka modrá, Zelená, Tmavá olivová

Odporúčaná cena: 129,99 Euro

 

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha