Päť nevyhnutností na výlety do prírody

27.04.2015

Kvalitný batoh     

Základom dobrej turistiky je vhodný batoh, do ktorého sa vám zmestia všetky potrebné veci. Ďalším plusom popri veľkosti je kvalitný materiál, ktorý je vhodný aj do nepriaznivého počasia. Batoh Kaipak 58 od švédskej značky Fjällräven je dostatočne priestranný na dlhšie túry a je vyrobený z jedinečného materiálu G-1000 HD Eco, ktorý môžete v priebehu používania impregnovať prírodným voskom Greenland Wax a tým predĺžiť jeho životnosť a zvýšiť funkčnosť, napríklad čo sa týka odolnosti voči vode.

Kaipak 58 , Fjällräven, 229,99 eur

 

POHODLNÉ TOPÁNKY

Topánky, ktoré vám počas náročných kilometrov poskytnú správnu podporu, sú na výletoch do hôr na nezaplatenie. Turistické topánky Hanwag sú priestranné zvnútra, dokonale sa prispôsobia chodidlu a ich podrážka sa dá celá vymeniť. Značka Hanwag totiž predstavuje turistickú obuv na mieru, okrem mužských a ženských strihov prispôsobuje kopytá účelu topánky a uspokojí ľudí so širšou alebo užšou prednou časťou chodidla, tých, ktorí trpia vybočením palcového kĺbu na nohe a vyrába aj StraightFit modely s upraveným priestorom pre veľký palec.

Tatra GTX, Hanwag, dámske aj pánske 229,99€

 

Čaj na cestu

Do batohu s nevyhnutnou výbavou patrí voda, prípadne aj horúci nápoj, ktorý dokáže mimoriadne povzbudiť počas náročnejších túr. Termoska Primus TrailBreak má jemne zúžený tvar, aby sa ľahšie vložila do batohu, kvalitná nehrdzavejúca oceľ a dvojité dno udržiavajú horúci čaj teplý. Termoska má v balení dva uzávery, jeden tradičný a druhý s princípom „ClickClose“, ktorý umožňuje napiť sa priamo z fľaše bez toho, aby ste sa obliali.

TrailBreak 1.0L, primus,  44,99€

 

Dobitie fotoaparátu aj bez zásuvky

Technológie, ktoré nás dnes sprevádzajú, vyžadujú prístup k elektrickým zásuvkám, ktoré by ste v prírode márne hľadali. Stres z vybitých batérií a nefunkčného fotoaparátu alebo mobilu už nie je na mieste, značka Brunton totiž prináša nabíjačku Revolt 4000 , dokonca v pôsobivých farebných odtieňoch, ktorá dobije vašich elektronických spoločníkov kdekoľvek.  Prenosná nabíjacia stanica sa vám vojde do batohu a je ku nej univerzálny nabíjací kábel, ktorý si poradí so všetkými dnešnými smartfónmi, tabletmi, čelovkami, GoPro kamerami, fotoaparátmi a ostatnými zariadeniami, ktoré chcete mať pri sebe. Revolt 4000 zvládne nabiť váš telefón dvakrát.

Revolt 4000, Brunton, 49,99€

 

VariČ s letnou  zmesou plynu

Ak sa chystáte na dlhšiu túru a plánujete prespať pod hviezdami, rozhodne netreba zabudnúť na kvalitný varič. Okolo ohňa sa totiž združuje život a prenosný oheň, ktorý vám poskytne teplú stravu, je preto výnimočným spoločníkom. Variče Primus sú ľahké a jednoduché na manipuláciu. Primus Lite+ je naozaj pre každého lebo manipuláciu s ním je absolútne jednoduchá a poslúži ako varič, hrnček a kávovar zároveň. Navyše je to jeden z najkompaktnejších varičov na svete.

Na letné mesiace predstavuje značka Primus novú plynovú kartušu,  ktorá je prispôsobená vyšším vonkajším teplotám a zabraňuje prehriatiu variča. Summer Gas je určený na používanie pri teplotách od +15°C do +40°C, kartuša v zelenej farbe má vysokú účinnosť a je dostupná v dvoch veľkostiach, 230 g a 450g.

VariČ Lite+, Primus, 129,99€
Summer Gas kartu
Ša, Primus, 230 g, 5,49€

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha