Pripravte sa na poľovnícku sezónu

11.08.2015

Vášniví poľovníci, ktorí dobre ovládajú etické zásady lovca, vedia, že táto záľuba nespočíva v bezohľadnom zabíjaní zveri. Ide predovšetkým o spôsob, ako sa človek môže priblížiť k prírode, niečo sa o nej dozvedieť a vytvoriť si k nej harmonický vzťah. Presne tieto hodnoty vyznáva aj značka Fjällräven, ktorá je okrem trekkingu a turistiky už desaťročia spätá aj s poľovníctvom – prostredníctvom špecializovaného oblečenia a doplnkov v rámci kolekcie Hunting.

Lovecké oblečenie a doplnky Hunting sa podobne ako ostatný sortiment vyrábajú rovnakými postupmi, maximálne ohľaduplnými k životnému prostrediu. Vynikajú však vlastnosťami, ktoré ocenia všetci skúsení poľovníci, a to muži i ženy. Ich špecialitou sú napríklad nešuchotavé materiály s množstvom inteligentných prvkov a takzvané „tiché zapínanie“, resp. tiché gombíky, čo je pri nečujnom sledovaní zveri obzvlášť dôležité. Od ostatného oblečenia sa odlišujú aj tlmenou, resp. jesennou paletou farieb, ako napríklad sivá a tmavosivá, tmavá olivová, oranžová či hnedý odtieň padajúceho lístia, vďaka ktorej stopári nerušene „splynú“ s prírodným prostredím.  

Vytrvalec či trpezlivý čakateľ?

Poľovnícke oblečenie Hunting zároveň ponúka ochranu, vďaka ktorej udržuje telo v suchu a v teple, poskytujúc nositeľovi úplný komfort vzhľadom na typ poľovnej aktivity. Rodina odevov Lappland zahŕňa odolné
a relatívne ľahké oblečenie ideálne pre stopárov, ktorí v teréne neraz absolvujú veľké vzdialenosti. Používateľom poskytuje voľnosť pohybu
a primerané vetranie, no zároveň spoľahlivú ochranu pred poveternostnými podmienkami. Ak patríte k poľovníkom, ktorí trávia čas skôr čakaním, napríklad v posede, oceníte rodinu odevov Värmland. Jej charakteristickými znakmi sú kvalitné zateplenie a dobrá ochrana tela aj v extrémnom počasí. K celému sortimentu, samozrejme, patrí aj celá škála pohodlných batohov, hrejivých rukávnikov a praktického príslušenstva pre poľovníkov, napríklad rozličné brašne, tašky či puzdra na strelivo alebo výzbroj. Mnohé úložné priestory sú však priamo súčasťou oblečenia, napríklad vrecká na náboje, nožíky či iné multifunkčné nástroje.

Do tepla i chladu

Pri poľovníckej línii Fjällräven sa možno stretnúť s tromi rodinami oblečenia – Lappland, Värmland a Sörmland, ktoré označujú nohavice, bundy či vybavenie vyvinuté pre čas strávený v prírode.

Najchladnejšiemu severskému prostrediu sa prispôsobuje rodina Lappland, ktorá bola vytvorená pre čas intenzívne strávený na úpätí kopcov alebo poľovačke so psom. Vysoko funkčné oblečenie z odolného materiálu G-1000 Silent Eco a vybavenie s tichými gombíkmi ponúkajú komfort a vysokú funkčnosť.

Pod oblečením rodiny Värmland sa ukrývajú kúsky určené na dlhý čas v prírode, kedy sa pri poľovačke môže udiať čokoľvek. Funkčnosť jednotlivých detailov nohavíc a búnd podporuje jedinečnosť zážitkov, pocit výnimočného spojenia s prírodou a neopakovateľné čaro čakania na posede.

Rodina Sörmland zasa „mapuje“ najjužnejšie poľovnícke revíry Švédska, a preto stopárom ponúka maximálne všestranný odev s ľahším zateplením, ale na druhej strane s množstvom úložných priestorov, trvácnosťou a nadčasovými detailmi aj na každodenné použitie. 

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha