CBRE sprostredkovalo dánskej spoločnosti Tajco priestory vo VGP Parku v Malackách

25.08.2015

Spoločnosť bude vyrábať výfuky pre luxusné vozidlá

Realitno-poradenská spoločnosť CBRE sa podieľala na lízingovej transakcii nových priestorov pre dánsku spoločnosť Tajco. Tá by sa do logistických a výrobných priestorov vo VGP Parku v Malackách, v blízkosti diaľnice D2, mala nasťahovať už v septembri tohto roka a venovať sa výrobe výfukov pre luxusné vozidlá ako BMW, Daimler a Volkswagen.

Hala C logistického a priemyselného parku VGP v Malackách s rozlohou 14 400 m2 je rozdelená na tri časti. Spoločnosť Tajco je jej tretím nájomcom a v týchto priestoroch bude vyrábať výfuky pre luxusné vozidlá ako BMW, Daimler a Volkswagen.

„Spoločnosť Tajco sa rozhodovala medzi viacerými krajinami, neskôr medzi viacerými developermi na Slovensku. Napokon sa rozhodla pre sídlo v blízkosti diaľnice D2. K rozhodnutiu prispela aj priaznivá referencia od spoločnosti Benteler, ktorá vo VGP parku v Malackách vyrába podobné komponenty,“ vyjadril sa Jakob Bonde Jessen zo spoločnosti Tajco.

„Túto transakciu sprostredkovalo priemyselné oddelenie našej spoločnosti, ktoré vyhodnocovalo najvhodnejšiu alternatívu pre spoločnosť Tajco v rámci západného Slovenska,“  informoval Tomáš Ostatník z oddelenia industriálnych nehnuteľností CBRE Slovensko.

„Vďaka vhodnej lokalite s tradíciou vo výrobe a stále dostupnej kvalifikovanej sile, zaznamenáva náš park príliv nových nájomcov. V tomto roku u nás okrem spoločnosti Tajco nájde zázemie aj spoločnosť IKEA Components, spoločnosť FROMM Packaging, ale aj nové distribučné centrum pre spoločnosť Volkswagen. V súčasnosti pripravujeme tiež nové priestory pre ďalších potenciálnych nájomcov k dispozícii od nového roka. Nebránime sa ani technicky náročnejšej príprave priestorov na kľúč, ako tomu bolo aj v prípade spoločnosti Tajco,“ približuje Naďa Kováčiková z VGP.

V rámci širšieho okolia Bratislavy kleslo percento neobsadenosti priemyselných nehnuteľností z 5,1 % v 1Q 2015 na 4,85 % v 2Q 2015. V ďalšom období sa očakáva nárast tejto miery, a to najmä vzhľadom na novú výstavbu, ktorá už v tomto období prebieha.

 


Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha