V BBC 1 PLUS VYSTAVUJE SVOJE DIELA UMELEC LUKA BRASE

26.01.2015

„Naším prvoradým cieľom je poukázať na dôležitosť  ekologického životného štýlu, o čom svedčia napríklad rôzne nami organizované podujatia na podporu zdravého spôsobu života, či zriadenie Šport baru alebo požičovne bicyklov. Máme za to, že človek sa cíti zdravo nielen vtedy, ak sa stará o svoje telo, ale ak ulahodí aj oku a duši. Preto sme začali využívať priestory prízemia BBC 1 Plus na predstavenie umeleckých diel. Po predošlej výstave, v rámci ktorej sa prostredníctvom projektu Ekológia očami detí prezentovali práce školákov, nasleduje výstava trochu z iného súdka. V galérii už teraz môžete vidieť diela talentovaného umelca Luku Braseho známeho aj v zahraničí,“ uviedol lízingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Luka Brase je významný výtvarník, ktorý sa okrem maľby, kresby či fotografie venuje aj tvorbe cover obalov na CD nosiče. Má za sebou dokonca aj tvorbu a publikovanie knihy s titulom Art on the way.

Vzhľadom na svoje bohaté skúsenosti zo zahraničia hodnotí Luka možnosti presadiť sa a prezentovať sa ako umelec na Slovensku pomerne pozitívne: „Mám pocit, že sme sa ako krajina posunuli výrazne vpred, čo prináša aj oveľa profesionálnejšie zázemie pre prezentácie a výstavy výtvarníkov, vďaka čomu sa stierajú zásadné rozdiely medzi Slovenskom a zahraničím. Neustále sme však na ceste, ktorá bude cez vnímavé a kreatívne napredovanie aj spoločným cieľom,“ povedal Luka Brase.

V galérii budú pre verejnosť k dispozícii vybrané diela z portfólia Luku Braseho, akým je aj jeho najväčší obraz Time goes by o rozmeroch 13 x 2 m, ktoré je poskladané z umelcových perokresieb a malieb, čím mal autor za cieľ vytvoriť nové vnímanie línií. Okrem tohto zaujímavého diela budú v spomínaných priestoroch umiestnené aj ďalšie obrazy tvorené rôznymi technikami, či už perokresbou, akvarelom alebo maľbou.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha