ZELENÉ KANCELÁRSKE BUDOVY PRINÁŠAJÚ SVOJIM NÁJOMCOM ĎALŠIE VÝHODY

15.12.2014

Aktivity v BBC 1 Plus

Prvá bratislavská zelená kancelárska budova ponúka napríklad kryté stojiská na bicykle, v spojení so zázemím v podobe šatní a spŕch. Podporuje tak alternatívne spôsoby dopravy, a to najmä v súvislosti s cyklistikou v meste. „V budove sme zriadili aj požičovňu bicyklov s tromi štýlovými mestskými bicyklami, ktoré si zamestnanci pracujúci v niektorej z firiem sídliacich v BBC 1 Plus majú možnosť bezplatne zapožičať na dobu 24 hodín. Zamestnanci k nim dostanú aj zámok, helmu a svetlo,“ uviedol lízingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Pre nájomníkov je tiež k dispozícii oddychová zóna na prvom poschodí, kde je umiestnený Šport bar s biliardom, stolným futbalom a stolným tenisom. Zamestnanci môžu aktívne využiť svoj voľný čas a prostredníctvom formulára na webovej stránke www.bbc1plus.sk si zarezervovať vhodný termín. Priamo pri športovom bare sa nachádza oddychová letná terasa so sedením a slnečníkmi.

Na prízemí budovy sa nachádza galéria, ktorá spríjemňuje vnútorné prostredie a ponúka možnosť prísť na iné myšlienky. Aktuálne sú tu vystavené práce školákov zapojených do projektu Ekológia očami detí, v rámci ktorého žiaci základných škôl vizuálne vyjadrili svoje predstavy o tom, čo znamená ekológia. Ešte do konca decembra alebo najneskôr v priebehu januára bude výstava nahradená výstavou mladého talentovaného slovenského umelca Luka Braseho (www.lukabrase.nl), ktorý sa už stihol presadiť aj v zahraničí. V galérii budú diela pravidelne obmieňané a priebežne sa na výstavných plochách vystriedajú práce viacerých umelcov.

Podujatia organizované v BBC 1 Plus

BBC 1 Plus pripravila počas roka niekoľko podujatí, do ktorých sa mohli zapojiť ako nájomníci, tak aj verejnosť. Počas veľkonočného zeleného štvrtka sa pred budovou konali „zelené trhy“ s názvom Eco Village, ktoré ponúkli chutné zdravé jedlá, jedlé kytice alebo zdravé koláčiky, ekologické výrobky a rôzne zaujímavé aktivity. Viaceré organizácie zaoberajúce sa ochranou životného prostredia predstavili vo vyhradených stánkoch svoju činnosť v súvislosti s využívaním obnoviteľných zdrojov. Na podujatí mali účastníci tiež možnosť dozvedieť sa viac informácií o prvej certifikovanej zelenej kancelárskej budove v Bratislave.

V októbri zorganizoval developer budovy BBC 1 Plus v spolupráci s mestom Bratislava, Cyklokoalíciou a ďalšími partnermi podujatie Bike your city zamerané na podporu cyklistickej dopravy v Bratislave. Cieľom podujatia bolo okrem upozornenia na dôležitosť alternatívnych spôsobov dopravy aj zlepšenie navigácie cyklistov na najbližšie cyklotrasy, takže v rámci akcie sa zrealizovala výroba a inštalácia piatich dopravných smerovníkov.

Pred Vianocami pripravuje budova pre nájomníkov vianočný punč, pričom dobrovoľný príspevok, ktorý za punč zaplatia bude využitý na zriadenie knižnice v priestoroch Šport baru.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha