Zastávka BBC 1 Plus – Miletičova je krajšia vďaka maľbe šikovných detí

29.10.2013

Zastávka mestskej hromadnej dopravy BBC 1 Plus – Miletičova ožila farbami. Svojou maľbou ju totiž ozdobili talentované deti zo Základnej školy Ružová dolina, ktoré vyhrali súťaž v maľovaní zorganizovanú rakúskou spoločnosťou CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo). Tá je developerom prvej ekologickej budovy v Bratislave BBC 1 Plus. Žiaci za to získali poukážku v hodnote 500 eur, ktorú využijú na ekologické školské potreby. V utorok doobeda im ju slávnostne odovzdal leasingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek, pričom od patróniek projektu Zuzany Haasovej a Michaely Čobejovej si vypočuli rady, ako sa lepšie správať k životnému prostrediu.

Triedy 4.A a 9.B vo svojom víťaznom diele zobrazili predstavu o ekologickej planéte. V utorok ho preniesli na múrik, ktorý čerstvo zrekonštruoval developer CA Immo. „Je sympatické, keď sú deti zapojené do niečoho, kde sa musia snažiť a vedia, že môžu niečo vyhrať. Zároveň skrášlili okolie a sami vidia ten rozdiel. Detičky sa snažia a sú veľmi šikovné. Takýchto akcií by mohlo byť viac,“ uviedla Michaela Čobejová, ktorá si myslí, že zmeniť postoj k životnému prostrediu musí najprv každý sám individuálne. „Rada podporujem deti a tým, že existujem na svete, tak aj životné prostredie. Decká sú zohraté, aj keď sú tu všetky vekové kategórie,“ dodala Zuzana Haasová, podľa ktorej je potrebné, aby sa o ochrane životného prostredia viac rozprávalo.  

Samotné deti mali maľovanie na múrik dokonale zorganizované a tešili sa najmä z toho, že po sebe môžu zanechať niečo pekné. „Je super, že niekomu napadlo zorganizovať niečo takéto,“ vyjadrila sa malá Maťka, s ktorou súhlasila aj pani učiteľka Dana Polakovičová. „Deti boli šikovné a tešíme sa, že sme prispeli ku skrášleniu životného prostredia,“ zhrnula.

Developer CA Immo vlani spomínanú zastávku pri príležitosti jej premenovania na BBC 1 Plus – Miletičova zrekonštruoval, keďže bola v dezolátnom stave. Postaral sa o chradnúcu konštrukciu zastávky, vymaľoval ju nanovo zelenou farbou, poskytol nové lavičky i funkčný mobiliár, dal odstrániť grafity z betónového múrika a  premaľovať steny za zastávkou do zelených farieb. „Podujatie sa nesmierne vydarilo a revitalizácia okolia budovy BBC 1 Plus, o ktorú sa dlhodobo usilujeme, sa týmto opäť posunula ďalej. Stretli sme sa s množstvom pozitívnych ohlasov od okoloidúcich, čo vnímam tak, že ľuďom nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijú,“ uviedol Radovan Mihálek.

BBC 1 Plus je trvalo udržateľná kancelárska budova, ktorá prináša svojim nájomcom mnoho výhod. Projektu udelili LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) Gold certifikát, ktorý potvrdzuje, že spĺňa všetky potrebné kritériá porovnateľné s inými ekologickými stavbami vo svete.

Administratívny projekt prináša budúcim nájomcom na úžitkovej ploche cca 15 900 m² okrem kancelárskych priestorov aj ďalšie zázemie v podobe obchodných prevádzok a skladových priestorov.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha